آلبوم «دلکش» منتشر شد

آلبوم «دلکش» منتشر شد

موسیقی ایرانیان – صنم قلی زاده: آلبوم موسیقی دلکش با طراحی و سرپرستی بابک راحتی و خوانندگی سجاد مهربانی از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری چهارباغ بانگ در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، پس از انتشار آلبوم گشایش به آهنگسازی و سرپرستی بابک راحتی و اجرای گروه موسیقی همنوازان اقبال در تابستان ۱۳۹۳، این نوازنده و آهنگساز تازه ترین اثر خود را با عنوان دلکش روانه بازار موسیقی کرد.

این اثر مانند آلبوم گشایش در ژانر کلاسیک موسیقی دستگاهی ایران و بر مبنای بازخوانی و بازآفرینی در این سبک ارائه شده و در طراحی محتوای این اثر کژوان ضیاءالدینی (بخش رهاب) و در اجرای آن اردشیر کامکار همکاری داشته اند. همچنین آلبوم دلکش شامل دو بخش همنوازی و ساز و آواز، به صورت مجزا است؛ به طوریکه در بحشی، یک اجرای ساز و آواز مستقل، مفصل و کامل در آواز دلکش همراه قطعاتی ضربی وجود دارد و در بخش دیگر هم آواز رهاب در قالب همنوازی و ساز و آواز طراحی و ارائه شده است.

انتخاب فرم مطالب (رپرتوار) در آلبوم دلکش ، پیرو ایدۀ استقلال گوشه های مُدال یا مایه های شاخص ردیف موسیقی ایرانی و ارائۀ آن در قالب یک آواز مستقل، انجام شده است و در حقیقت مایه های رهاب و دلکش در چهارچوب دو آوازِ مستقل از دستگاه، در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است که در این اثر به خوانندگی سجاد مهربانی ، استاد اردشیر کامکار (کمانچه)، محمد میرزایی (نی)، مریم خدابخش (عود)، کژوان ضیاء الدینی (سنتور)، سهیل اله دادیان (تمبک) و بابک راحتی (تار و سه تار) به نوازندگی قطعات پرداخته اند.

علاقه مندان برای تهیه این اثر به صورت نسخه اصلی می توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.

در ادامه دموی صوتی این اثر را با اجازه صاحب اثر از طریق سایت موسیقی ایرانیان ، آنلاین بشنوید و در صورت تمایل دانلود نمایید.منبع موسیقی ایرانیان
توسط
ارسال شده در: 05 اردیبهشت 1394