با چاق کننده ترین آجیل شب عید آشنا شوید

با چاق کننده ترین آجیل شب عید آشنا شوید

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدتقی انوشه متخصص تغذیه، گفت: میزان کالری آجیل ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. همه ی آنها کالری بالایی دارند و اختلاف کالری شان در هر 100 گرم حدود 60-70 کالری است. انوشه، در ادامه افزود: پسته در 100گرم، 580 کالری که در رده ی کم کالری ترین آجیل ها قرار دارد و فندق در 100 گرم آن حدود 620 کالری دارد که جزء پر کالری ترین آجیل هاست و چاق کننده است. بادام نیز مانند فندق کالری بالایی دارد.

وی اضافه کرد: آجیل ها از جمله مغزی ها و میوه های خشک از غذاهای سالم به شمار می آیند ولی در روز باید با اعتدال مصرف شود. به طور میانگین در روز 50 گرم مغزی که معادل 20 الی 25 عدد آن است می تواند مفید باشد. همچنین در مورد میوه های خشک مانند کشمش، توت و انجیر خشک می توان گفت هر قاشق از آنها معادل یک واحد میوه یعنی 60 کالری محسوب می شوند.

انوشه، تصریح کرد: در صورت رعایت اعتدال در مصرف آجیل ها، این مواد می توانند منبع غنی از پروتئین ها، اسیدهای چرب مفید، ویتامین های محلول در چربی و کلسیم برای افراد باشند. وی در ادامه تصریح کرد: ورزشهای هوازی بهترین راه برای سوزاندن چربی هاست، ورزش هایی از جمله پیاده روی های با سرعت، بازی های دسته جمعی در فضای باز و ایروبیک ورزش های مفیدی به شمار می آیند.منبع جام نیوز
توسط
ارسال شده در: 13 اسفند 1393