عوامل دردهای مفصلی چیست؟

عوامل دردهای مفصلی چیست؟

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، حمیدالله افراسیابی دستیار تخصصی طب سنتی ایران درباره دردهای مفصلی اظهار داشت: در ایلات متحده آمریکا 33 درصد از جمعیتشان دچار اختلالات مفصلی هستند که آرتروز شایع ترین بیماری عضلانی-اسکلتی است.

به گفته وی شیوع آرتروز با گذشت سن افزایش پیدا می کند و در سن بالای 60 سال می توان گفت که بخش اعظمی آنها دچار دردهای مفاصل هستند.

راه برخورد با بیماری های مفصلی تغییر سبک زندگی است

دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: امروزه جوانان و حتی نوجوانان به دلیل سبک زندگی اشتباه به دردهای مفصلی گرفتارند که راه برخورد با بیماری های مفصلی تغییر سبک زندگی است.

افراسیابی عنوان کرد: بیماری های گوارشی علت اصلی دردهای مفصلی است؛ برخی از افراد هنگام صبح حالت تهوع دارند یا ترش می کنند یا شب هنگام خواب از دهانشان آب می آید که بر روی متکا نمایان می شود، همه این موارد نشان از بیماری گوارشی و ضعف معده است.

نزله از مهمترین عوامل بروز مفاصل است

وی گفت: کسانی خلط پشت حلق دارند و در طول رور این خلط را می بلعند، ممکن است دچار دردهای مفاصل شود به ترشحات پشت حلق که این ترشحات از مغز به حلق می ریزد نزله نامیده می شود که نزله از مهمترین عوامل بروز مفاصل است.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: ورزش کردن باعث کاهش استرس، خواب بهتر، افزایش قدرت عضلانی، تقویت استخوان، افزایش انرژی، کنترل وزن و افزایش اعتماد به نفس می‎شود و همه این عوامل باعث کاهش دردهای مفصلی شده و عضلات و مفاصلی که قدرت خود را از دست می‎دهند، دچار درد، سفتی و سختی می‎شوند.

افراسیابی خاطرنشان کرد: ورزش درد مفصل یعنی دردهای ناشی از التهاب مفصلی یا آرتریت را کاهش داده و فعالیت ورزشی قدرت عضلانی را افزایش می‎دهد, سفتی مفاصل را کم کرده و انعطاف پذیری را بهبود می‎بخشد و اعتماد به نفس را افزایش می‎دهد.منبع خبرگزاری تسنیم
توسط
ارسال شده در: 12 اسفند 1393