برفک دهان را جدی بگیرید

برفک دهان را جدی بگیرید

هر نوع ضایعه سفید رنگ در داخل دهان باید مورد معاینه قرار گیرد چرا که تشخیص درست و به موقع بیماری های دهان از اهمیت زیادی برخوردار است.

یک دندانپزشک به افراد توصیه کرد: ضایعات سفید رنگ داخل دهان که برفک نامیده می شود را جدی بگیرید چرا که این ضایعات می توانند پیش سرطان باشند.

دکتر فریدون نعمتی، گفت: برفک دهان به صورت مختلف در دهان بروز می کند. هر نوع ضایعه سفید رنگی که در سطح داخلی دهان دیده شود برفک دهان نامیده می شود و نیازمند بررسی است.

به گفته این دندانپزشک، هر نوع ضایعه سفید رنگ در داخل دهان باید مورد معاینه قرار گیرد چرا که تشخیص درست و به موقع بیماری های دهان از اهمیت زیادی برخوردار است.

نعمتی افزود: البته وجود برفک دهان می تواند دلایل ساده تری هم داشته باشد. به عنوان مثال سفیدی روی سطح زبان ممکن است به علت رشد زائده های چشایی روی سطح زبان باشد که معمولا به علت کم خونی بروز می کند.

وی در ادامه گفت: تشخیص زودهنگام بیماری های داخل دهان بخصوص برفک دهان جهت تشخیص بیماری های احتمالی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که این گونه ضایعات می تواند نشان دهنده پیش سرطان باشد که در این صورت تشخیص زودهنگام آنها از اهیمت بالایی برخوردار است.

نعمتی در ادامه بهداشت مناسب را در پیشگیری از بروز بیماری های دهان و دندان مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: تغذیه خوب و به دور از مصرف مواد شیمیایی می تواند نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان داشته باشد.منبع عصر ایران
توسط
ارسال شده در: 04 اسفند 1393