راه‌های سفیدی و استحکام دندان‌ها از منظر طب سنتی

راه‌های سفیدی و استحکام دندان‌ها از منظر طب سنتی

در بعضی از منابع طب سنتی آمده است که اگر کسی هفته ای 2 الی 3 بار عسل را با میزان بسیار کم سرکه به دندان ها بمالد باعث سفیدی دندان ها و پاک شدن جرم و آنها می شود. همچنین، با مداومت بر شست و شو با سرکه و عسل باعث روییدن گوشت در لثه ها می شود.

بهتر است عسلی که استفاده می شود، عسل طبیعی باشد که البته مالیدن مخلوط گیاهانی مانند گلنار با پودری از "مورد" و یک مقدار خیلی کمی سرکه در تقویت لثه بی نظیر است و چرا که این گیاهان حالت قابض دارند و لثه را تقویت کرده و عفونت هایش را کم می کنند و باعث بهبود وضعیت دندان و سفیدی می شوند و اگر با مقدارکمی شیره انگور مخلوط شود، خیلی عالی می شود.

کندر برای خوردن، قورت دادن نیست. کندر را در روایتات و منابع بوعلی سینا آمده است که کُندر باید مضغ شود؛ مضغ یعنی جویدن باید مثل آدامس کندر جویده شود. جویدن این باعث تقویت لثه ها کم شدن عفونت ها و مشکلات مختلف می شود.

مالیدن پوست تازه گردو به ریشه دندان ها، باعث تقویت آنها می شود البته از دیدگاه مقالات جدید هم در پزشکی ثابت شده که پوست گردو خاصیت ضد میکروبی دارد و بر میکروب های گرم منفی و گرم مثبت اثر دارد. همچنین، ضد قارچ است و جالب است که بدانید PH یعنی محیط اسیدی دهان را تمیز می کند و مانع عفونت می شود.

مالیدن پوست گردو به دندان ها باعث جلوگیری از پلاک ها و پوسیدگی های دندان و کاهش خطرات عفونت لثه می شود. عسل هم می دانید که کلسیم و فسفر و فلورایدهای مختلف دارد که برای دندان بسیار مفید است و استفاده از آن هر 10 روز؛ دو و سه روز هم این اتفاق بیافتد و مداومت به این کار می تواند کمک کننده باشد.منبع خبرگزاري تسنيم
توسط
ارسال شده در: 02 دی 1393