آشنایی با روش تهیه ژله بستنی

آشنایی با روش تهیه ژله بستنی

ژله بستنی را برای مناسبت های خاص مانند تولد تهیه کرده و از طعم و ظاهر زیبای آن لذت ببرید.

آماده سازی: 2 ساعت

مدت انتظار: يك ساعت

مواد اولیه: برای 5 نفر

میوه (تازه و با طعم ژله یكی باشد): به میزان لازم

بستنی (وانیلی): يك ونیم لیوان

پودر ژله: 2بسته

طرز تهیه:

یک بسته پودر ژله را کم کم در یک لیوان آب جوش ریخته، هم می زنیم تا حل شود بهتر است آن را روی حرارت مستقیم قرار دهیم تا دانه های ژله كاملا حل شوند.

بستنی وانیلی را در دمای محیط قرار میدهیم تا آب شود .وقتی ژله كمی سرد شد(در حدی كه نبندد)بستنی را اضافه کرده، هم می زنیم تا مایه یکدست شود.

مایه ژله بستنی را تا نصفه در کاسه های بستنی خوری ریخته و در صورت دلخواه روی آن چند عدد میوه مناسب با طعم ژله گذاشته، یک ساعت در یخچال می گذاریم تا سفت شود.

بعد یک بسته پودر ژله دیگر را با یک لیوان آب جوش و بعد یک لیوان آب سرد حل می کنیم و كمی صبر می كنیم تا مایه سرد شود تا ژله بعدی را آب نكند. وقتی دمای آن پایین آمد مایه را روی ژله بستنی می ریزیم و دو ساعت در یخچال می گذاریم تا آماده شود.

نكات:

1)بستنی باید حالت روان داشته باشد یعنی نه كاملا آب شده باشد و نه سفت و یخ زده باشد.این نكته خیلی مهم است چون اگر بستنی خیلی سرد باشد بعد از تهیه ژله می بینید كه بستنی رو آمده و ژله زیر آن سفت شده كه ظاهر خوبی نیست.

2)می توانید به صورت رنگین كمانی چند نوع ژله را با بستنی تهیه كنید و لایه لایه روی هم قرار دهید.

3)می توانید از ژله آلوئه ورا كه بی رنگ است و بستنی های پر رنگ مثل شاتوت هم برای این كار استفاده كنید تا ژله شما بسیار زیبا تر شود.

4)در شكل از یك لایه ژله به همراه فالوده استفاده شده.برای تهیه این ژله فالوده و پودر ژله و آب را مخلوط كنید و وقتی ژله كاملا گرفت روی آن ژله بستنی بریزید و اجازه دهید ببندد. البته بهتر است از میزان بستنی بیشتری استفاده شود كه زیباتر شود.میتوانید بستنی معمولی را هم در دمای محیط كمی آب كنید و روی ژله بریزید و اجازه دهید ببندد.منبع همشهری آنلاین
توسط
ارسال شده در: 27 بهمن 1393