کیهان کلهر در امریکا روی صحنه می رود

کیهان کلهر در امریکا روی صحنه می رود

کيهان کلهر هشتم و يازدهم ژانويه سال جاري به همراه ارکستر سمفونيک بالتيمور در امريکا به رهبري مارين آلسوپ به صحنه مي رود
همچنين آلبوم جديدي با نام لايههاي تاريکي که با اجراي کوارتت زهي بروکلين رايدر ضبط شده است منتشر مي کند.
اين اثر شامل 16 قطعه کوتاه است که ميتوان آن را در همان فضايِ شهر خاموش تلقي کرد. نامِ دومِ اين اثر شعرهاي پراکنده است. کلهر خود درباره اين اثر نوشته است:شعر آواهاي پراکنده،به خوابهاي خوش و ناخوشي ميمانند که در لحظات مختلف يک شب به چشم تان ميآيند، يعني ميبينيد و ميشنويد و حس شان ميکنيد... چندين بعد دارند، دور و نزديک شان زياد معلوم و مهم نيست. دور نزديک است و نزديک دور... بارانش ميبارد، اما خيس نميکند. برفش هست، ولي سرما ندارد. فقط خيال است، خواب است... ميدانيد که ، ما هم گاه قسمتي از آن هستيم و گاه از بيرون نيز نظارهگرشان. همه با هم مرتبطند، با هم با ريسماني پيوسته،اما نه به دنبال داستاني نه به دنبال هيچ،صبح بعد شما ميمانيد و هالهاي، گردي از يادشان يا آنچه که رفت... و شايد آرزويي که، وقتي ديگر به خواب تان آيند.

اين آهنگساز و نوازنده برجسته، چندي قبل به همراه شجاعت حسين خان نوازنده مطرح سيتار در آمريکا و کانادا به اجراي برنامه پرداخت. همچنين کنسرت گروه غزل اسفند ماه و در شهر نيويورک آمريکا برگزار ميشود. غزل گروه موسيقي چند مليتي است که اعضاي آن را کيهان کلهر نوازنده کمانچه ايراني و شجاعت خان نوازنده سيتار و سواپان چادهوري نوازنده طبلا از هند تشکيل ميدهند. آثار گروه تلفيقي از موسيقي شمال هند و موسيقي سنتي ايراني است. همچنين او هشتم و يازدهم ژانويه سال جاري به همراه ارکستر سمفونيک بالتيمور در امريکا به رهبري مارين آلسوپ به صحنه ميرود. رهبري ارکستر سمفونيک بالتيمور را مارين آلسوپ برعهده دارد و کيهان کلهر از سوليستهاي اين کنسرت بزرگ خواهد بود.
در آغاز سال نو ميلادي و در کنسرتي که به آيينهاي بهاري اقوام سراسر دنيا اختصاص دارد، قطعه Rite of Spring ساخته ايگور استراوينسکي آهنگساز روس قطعه اصلي و آغازگر برنامه است. همچنين قطعه Rose of the Winds ساخته اسوالدو گليجوف آهنگساز آرژانتيني که ترکيبي است از موسيقي سنتي اقوام گوناگون دنيا در ادامه اين کنسرت اجرا خواهد شد. علاوه بر کيهان کلهر، کريستينا پاتو، ديويد کراکوئه و مايکل وارد برگمن سوليستهاي اين کنسرت هستند.منبع بانی فیلم
توسط
ارسال شده در: 14 دی 1393