اظهارات فاطمه معتمدآریا درباره یک رویداد هنری

اظهارات فاطمه معتمدآریا درباره یک رویداد هنری

فاطمه معتمدآریا شامگاه ۴ اردیبهشت ماه به تماشای اولین اجرای اپرت رودابه نشست.

این بازیگر در پایان به دعوت گروه اجرای به روی صحنه آمد و ضمن تشکر از گروه اجرایی در سخنان کوتاهی عنوان کرد: اولین باری است که این حرکت آغاز شده و حتما مشکلات و نقایصی وجود داشته است که امیدوارم این اجراها تکرار بشود تا بتوانیم مشکلات خودمان را رفع کنیم و به نقطه ایده آلی که داریم و می خواهیم برسیم، دست پیدا کنیم چون توان هنرمندانی که در ایران هستند، خیلی بیشتر از چیزی است که در اختیارشان گذاشته می شود. آرزو می کنم این امکانات در اختیار شما قرارداده شود تا در آینده پیش رو بدرخشید.

اپرت رودابه نخستین اپرای کاملا ایرانی است که داستان عشق افسانه ای زال و رودابه را حکایت می کند، عشقی که با وجود محدودیت ها و رسوم شکل گرفته که طی آن یک پهلوان ایرانی عاشق یک شاهزاده می شود.

اپرت رودابه در قالب موسیقی کلاسیک و با تمامی مشخصات یک اپرا یعنی دکور، لباس، گریم و… روی صحنه رفته است با این تفاوت که برای بخش موسیقی از پیانو و فلوت استفاده شده است.

اپرت رودابه برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی است که به کارگردانی سعید میرزایی و سرپرستی شقایق باقری به نمایش در آمده است.

موسیقی و متن این اپرت توسط محمد کیاخسروی از هنرمندان ساکن اتریش ساخته و نوشته شده که شقایق باقری، میلاد باقری، محمد کیا خسروی، فرزاد برهمن، نگین گودرزی، الهه حیدری، فلورا فرزانه، سارا مصطفوی نسب، پاس چکاد و کیمیا پوری در آن ایفای نقش می کنند.

در بخش موسیقی نیز نوازنده پیانو آلوین آوانسیان و نوازنده فلوت ترانه پور یوسف گروه را همراهی می کنند.

حمیدرضا خسروبیگی مدیر اجرایی و هماهنگی این اجرا است و شرکت آژند سرویس به عنوان حامی هنری این اثر حضور خواهد داشت.

اُپِرِت رودابه تا ٩ اردیبهشت ساعت ٢١ در تالار رودکی (جنب تالار وحدت) به صحنه می رود.منبع ایسنا
توسط
ارسال شده در: 06 اردیبهشت 1394