خداحافظی با مزدا 5!!!

خداحافظی با مزدا 5!!!

مزدا تولید مدل MPV خود یعنی مزدا 5 را متوقف نموده و این خودرو را از چرخه تولیدات خود حذف می کند. در عین حال هیچ جانشینی هم برای این خودرو تعیین نشده و قرار نیست خودروی دیگری در این کلاس توسط مزدا تولید گردد.

به گزارش Autocar، این تصمیم مزدا به دلیل این است که بیشتر مشتریان، خرید یک خودروی کراس اوور را به یک مینی ون یا MPV ترجیح می دهند و این موضوع برای بسیاری از سازندگان با سابقه خودروهای مینی ون نیز تکرار شده است. به گونه ای که حتی کرایسلر که زمانی با مدل های مینی ون معروفش شناخته می شد، اکنون برای فروش این مدل ها مشکل دارد.

می توان به طور خلاصه این طور استنباط کرد که کراس اوورها، تیر خلاص را بر مینی ون ها شلیک کرده اند. مخصوصاً با SUVهای با هفت صندلی و ظرفیت، دیگر دلیل خاصی برای خرید یک MPV باقی نمانده است.

آخرین فیس لیفت مزدا 5 در سال 2013 معرفی شده و شامل تغییراتی در ظاهر خودرو بود. قسمت جلوی خودرو شامل چراغ ها و سپر، یادآور نسل قدیم مزدا 3 است. فضای بار زیاد، مصرف سوخت بسیار مقرون به صرفه و طراحی اسپرت این خودرو از جذابیت های آن به شمار می آیند. دو موتور 1.8 و 2.0 لیتری بنزینی و یک موتور 1.6 لیتری دیزلی برای این خودرو وجود دارند.

خداحافظی با مزدا 5!!!منبع شهر خبر
توسط
ارسال شده در: 18 بهمن 1393